Haber

Konya Sosyal İnovasyon Ekosistemi gelişiyor

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iştirakinde kurulan Toplumsal İnovasyon Ajansı tarafından lise öğrencileri için Toplumsal İnovasyon Ekosistemi Geliştirme Programı (SİEGP) düzenleniyor.

Konya’daki toplumsal inovasyon ekosistemini geliştirmek ve dijitalleşen dünyada ortaya çıkan meselelere yönelik tahlil çalışmalarına katkı sunulması hedefiyle tasarlanan SİEGP, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Konya genelindeki lise öğrencilerini kapsıyor.

“Sosyal İnovasyon” kavramının Türkiye’de birinci sefer ortaöğretim seviyesindeki öğrencilerle buluşacağı program ile toplumsal inovasyonun gençler tarafından anlaşılması, toplumsal girişimcilik, toplumsal yarar ve toplumsal tesir üzere kavramlara yönelik farkındalık seviyelerinin artırılması amaçlanıyor.

Gençler; eğitimde yenilikçi yaklaşımlar, iklim değişikliği, besin girişimciliği, kent ve trafik, toplumsal fikir ve ortak akıl temalarında yenilikçi fikirleriyle grup halinde müracaat yapacak. 31 ilçeden müracaatın kabul edileceği programa seçilen gruplar, “Fikir Kuluçka Eğitim Programı”nda marifet geliştirici eğitimler alacak. Gruplar daha sonra “Fikir Koşusu”na katılarak fikirlerini projelendirecek ve “Çözüm Hackathonu”nda yarışacak.

Programın birinci etabında kent merkezindeki okul müdürleri Toplumsal İnovasyon Ajansı’nda ağırlanarak SİEGP’nin tanıtımı yapıldı.

Program hakkında ayrıntılı bilgiye “sosyalinovasyonajansi.com” adresinden ulaşılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu